כל המידע על סופטשל צבאי

מעיל הוא דבר הכרחי בצבא, לעיתים תוכלו לקבל אותו במשך השירות עם תג היחידה או הקדשה מיוחדת לאחר סיום מסלול, או בתור מתנה גדודית. הסופטשל מגן עלינו לא רק מפני קור, אלא גם מפני רוחות. יש פער עצום בין סופטשל לבין מה שמקבלים בצבא. האם באמת המעיל הכרחי לקניה? ריכזנו עבורכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת.

מהו סופטשל צבאי?

במהלך השירות שלכם אתם תחוו תנאי אקלים שונים, בין מזג אוויר חם שיכול להגיע בדרום ל-45 מעלות, ועד לקור שחודר לעצמות – וזה לא משנה אם אתם משרתים בצפון ובדרום. הבסיסים של החילות הקרביים נמצאים במקומות פתוחים, כמו כן אנחנו לוקחים בחשבון זמנים בהם אנחנו בשטח, בשמירה ובמקומות פתוחים. היתרון במעיל סופטשל הוא לא רק מניעה מפני רוח וחימום גם בתנאי מזג אוויר קשים, אלא גם שמדובר על מעיל קל משקל שלא מכביד עליכם. בנוסף, קל מאוד לאחסן סופטשל, הוא לא עבה מדי וניתן לאחסן אותו בתיק או בארונית צבאית. חיסכון במקום הוא דבר הכרחי בצבא, מדובר על אחסון בארוניות פשוטות ויתר הציוד שלכם נמצא בתיק.

סופטשל צבאי הוא מעיל ולמעשה ג'קט שהוא מאוד קל, הוא לא מגביל אתכם, והוא לא תופס מקום. מעבר לכך, המעיל חוסם גשם, הוא אטום לחלוטין מפני רוחות והוא מתאים לטמפרטורות נמוכות, וגם טמפרטורות נעימות. מעבר לכך, למרות שאנחנו בצבא יש לקחת בחשבון את עניין העיצוב. בעוד שג'קט צבאי סטנדרטי או מעיל א' הם עבים וצוברים הרבה לכלוך, מעיל סופטשל צבאי לא סופג ריחות, וכמו כן כתמים שיכולים להיגרם לכם בכל מיני סיטואציות.

המעיל עשוי בד סינטטי, הוא מעיל שעבר החלקה והבד ממנו עשוי המעיל תורם לאטימות מפני רוחות וגשם. הסיבה לכך שהמעיל הוא גם קל משקל, גם לא עבה במיוחד ועדיין שומר על חימום הוא שיש שכבת בידוד, בין אם מדובר על פליז ובין אם מדובר על בידוד אחר. שכבת הבידוד משולבת במעיל ותורמת לכם לשמירה על חום, וכמובן עדיין שומרת על בד נושם.

מהם היתרונות של מעיל סופטשל צבאי?

 1. חומר – היתרון המשמעותי הראשון של סופטשל צבאי הוא החומרים ממנו המעיל עשוי. סופטשל צבאי עשוי ממספר חומרים, אך הדבר העיקרי הוא שכבת הבידוד. שכבת הבידוד לרוב תהיה עשויה פרימלופט, אבל ניתן למצוא גם חומרים אחרים. מעבר לכך, מדובר על בד סינטטי נושם ככה שאתם לא תרגישו חם מדי.
 2. אטימות – כפי שכבר ציינו, במהלך השירות שלכם אתם תחוו תנאי מזג אוויר שונים, בין אם מדובר על ימים חמים במיוחד ובין אם מדובר על ימים גשומים. במהלך הימים הגשומים אנחנו לא נמנעים מהגשם במהלך השירות הצבאי, בין אם מדובר על פעולות שגרתיות של טיפול ב', ובין אם מדובר על מסעות. היתרון של מעיל סופטשל הוא שהוא לא סופג את הגשם, אלא מנדף אותו בגלל שמדובר על שכבה חיצונית שאינה סופגת.
 3. משקל – כל חייל קרבי מבין את החשיבות של המשקל שהוא נושא עליו. כל גרם נוסף יכול לשנות הרבה דברים, ובמיוחד בשביל זה אנחנו נרצה להימנע מביגוד כבד, אלא בדים קלים שיקלו עלינו במהלך השירות הצבאי. סופטשל צבאי עוצב במיוחד כדי להיות מעיל קל משקל. מעבר לכך שהוא לא סופג גשם, גם החומרים ממנו הוא עשוי הם בדים גמישים וקלים.
 4. עיצוב – את חלקנו זה יכול לא לעניין, ואילו אחרים כן יתעניינו בעיצוב של המעיל. בסופו של דבר, כשאנחנו בצבא כן יש חשיבות לאיך שאנחנו נראים ומעילי סופטשל נחשבים למעוצבים ואופנתיים עד לרמה שרבים בוחרים במעילי סופטשל גם לאחר השירות הצבאי שלהם. ישנם סוגים שונים של מעילי סופטשל ויש לוודא שהם אכן אטומים ושהעיצוב שלהם נוח לכם.
 5. ריחות – הבד של מעיל סופטשל צבאי אטום לא רק מפני רוחות, אלא גם מפני ריחות. במהלך השירות הצבאי שלכם אתם תחוו ריחות עזים, בין אם מדובר על טיפולים בגריז, בין אם מדובר על ריחות של מדורה או כל ריח אחר. מעילי סופטשל גם חסינים מפני ריחות עזים.

איך מתחזקים מעילי סופטשל?

מכיוון שמדובר על מספר שכבות כאשר השכבה העליונה היא מבודדת, אין צורך לכבס את המעיל. במקרים חריגים כאשר נספגה לחות או גשמים על החלק הפנימי של מעיל סופשטל אנחנו ממליצים לקחת אותו למכבסה כדי שיעבור כיבוס בהתאם לתנאים. המעילים בדרך כלל עוברים ניקוי יבש כדי למנוע כיווץ או פגיעה ברמת האטימות של המעיל. ניתן גם לכבס את המעיל במכבסות ביתיות, אבל חשוב להסתכל בדיוק על ההדרכה של הכיבוס.

כמה עולה מעיל סופטשל?

ברור לכולנו שמדובר בסופו של דבר על חיילים שהמשכורת שלהם לא גבוהה. לכן, המעילים צריכים להיות נגישים לכיס של החייל. המחירים נעים בטווח רחב יחסית, יש מעילים שמתאימים לאזרחות ויש מעילים ייעודיים לצבא. בדרך כלל המחיר של מעיל סופטשל צבאי ינוע בטווח של 180 ש"ח עד 400 ש"ח. ההבדל בין המחירים הוא לפי האיכות של המעיל. יש לקחת בחשבון שלעיתים בוחר הגדוד לרכוש מספר רב של מעילי סופטשל כדי לספק אותם לגדוד, וכאשר מדובר על רכישה גדולה המחירים יורדים. בנוסף, יש רכישות קבוצתיות של מספר חיילים באותו הגדוד, או מספר חברים. כאשר מדובר על רכישת קבוצתית אפשר לרדת למחירים יותר נמוכים.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  359 נקודות - ששוות  35.90.

עגלת קמפינג מתקפלת ...

המחיר המקורי היה: ₪439.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪359.90.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  9 נקודות - ששוות  0.90.

פאצ' דגל העדה הדרוזית

9.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  139 נקודות - ששוות  13.90.

פנס טקטי מתחבר לקסד...

139.00

ידית הסתערות באטמן ...

99.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  75 נקודות - ששוות  7.50.

מבער הלחמה NGL

75.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  26 נקודות - ששוות  2.60.

זוג סוללות cr123a מ...

26.00

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
   עדכן קופון
   בודק...