מהן כפפות טקטיות ומדוע צריך אותן?

אפשר לראות בצבא שהרבה חיילים בוחרים ללבוש כפפות טקטיות, בין אם מדובר על סיירות ובין אם מדובר על לוחמים קרביים. יש חשיבות טקטית לאותן כפפות, מלבד לנוחות ולעבודה בתנאי מזג אוויר קרים וחמים, הכפפות מציעות לנו שיפור אחיזה ושמירה על כף היד. הצבא לא מספק לכל חייל כפפות טקטיות, ולרוב החיילים יקבלו רק בסיירות או בתור מתנה כפפות טקטיות. ריכזנו לפניכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על כפפות טקטיות.

מהן כפפות טקטיות?

במהלך השירות הצבאי שלכם כפות הידיים פועלות ללא הרף, לא משנה מה הפעולה אותה אתם מבצעים, בין אם מדובר על מטווחים ובין אם מדובר על בר אור. ברגע שישנה פגיעה בכף היד, ובמיוחד בזמן פעילות צבאית זה עלול לנטרל אתכם לחלוטין. לוחמים רבים, בין אם חיילים ובין אם הם תחת שירותי הביטחון דואגים לכפפות טקטיות, מדובר בכפפות שמיועדות לתנאי שטח, הן שומרים על בידוד כנגד תנאי מזג אוויר קיצוניים, מונעים הזעה ומנדפי זיעה. בעזרת כפפות טקטיות אנחנו יכולים לשמור על דיוק, וכמו כן גם על הסוואה.

חשוב להדגיש שקיימים סוגים שונים של כפפות טקטיות, המטרה היא להתאים את סוג הכפפה בהתאם להעדפה ולאופי השירות שלכם. ישנן כפפות טקטיות שמטרתן גם לשמור על ביצועים גבוהים, אך הן מיועדות לתנאי מזג אוויר בטמפרטורה נמוכה ותחת גשם. מצד שני, יש כפפות שתפקידן גם לשמור על יציבות מלאה, אך הן מתאימות יותר לקיץ. כפפות אלו לרוב יהיו פתוחות בחלקן העליון. כל סוג של כפפה הוא צמוד לפרק כף היד בהתאמה אישית, כדי למנוע החלקה של הכפפה ולהבטיח ביצועים בזמן פעילות מבצעית בצורה הטובה ביותר.

כפפות מלאות לעומת כפפות פתוחות

כעת נרצה להשוות בין סוגי הכפפות שציינו. כאמור, דגם אחד הוא פתוח, זאת אומרת שהכפפות חשופות ואילו הסוג השני הוא סגור לחלוטין בדומה לכפפת חורף. השוונו בין שני הסוגים כדי שתוכלו להחליט מה עדיף לכם בהתאם לאופי השירות שלכם.

יתרונות של כפפות פתוחות

כפפות פתוחות מציעות יתרונות רבים, הן מצוינות למשימות הדורשות טיפול מדויק בפריטים קטנים, לפניכם היתרונות:

 • הגנה – דבר ראשון, הכפפות מספקות הגנה מפני חתכים ושריטות, ללא הגבלה במיומנות האצבעות. זאת אומרת שאמנם האצבעות חשופות אבל עדיין רוב היד נשארת מוגנת.
 • טיפול בנשק – כפפות פתוחות הן אידיאליות לירי וטיפול בנשק, הכפפות המלאות עשויות להפריע ולהגביל את השליטה שלכם במקרים מסוימים, כמו לחיצה על ההדק, או ניקוי, טיפול במעצור וכו'.
 • שליטה – במהלך השירות שלכם אתם לא תמיד נמצאים במבצעים ובפעילות. לכן, הכפפות הן גם אידיאליות לשימוש בטלפון, אתם לא צריכים לפשוט את הכפפות כדי להתכתב.
 • אוורור – כפפות פתוחות מאווררות יותר, הן נוחות לשימוש באקלים חם או בזמן פעילות גופנית מאומצת.

מלבד ליתרונות, ישנם גם חסרונות. מכיוון שמדובר על כפפה פתוחה, עדיין יש חשיפה לחתכים ושפשופים בחלק של האצבעות. רמת הבידוד נמוכה יותר, לכן הכפפות פחות מומלצות לשימוש בתנאי אקלים קרים.

יתרונות של כפפות מלאות

כפפות מלאות מכסות את כל כף היד, לפניכם כמה יתרונות וחסרונות של כפפות מלאות:

 • הגנה מוגברת – לעומת כפפות פתוחות, כפפות מלאות מציעות הגנה מלאה מפני מפילות, חתכים, מגע בחפצים חדים ומסוכנים וכמו כן, הגנה מסוימת מפני כימיקלים.
 • סביבה קרה – כפפות מלאות אידיאליות למי שמשרת במקומות קרים. למזלנו, בארץ אין תנאי מזג אוויר קרים מדי גם במהלך החורף, אבל אם אתם משרתים בצפון או בשטח בדרום הארץ כנראה שכן תשמחו שהכפפות שלכם יהיו מלאות.
 • מים – כפפות מלאות מספקות יתרון משמעותי מפני מים, בוץ, שלג, זיעה וכך משפרות את האחיזה שלכם יותר מאשר כפפות עם אצבעות חשופות.

גם כאן יש מספר חסרונות. מדובר על כפפות פחות מאווררות, ככה שהן פחות אידיאליות לימי הקיץ החמים. בנוסף, הכפפות מציעות פחות נוחות בטיפול של חלקים קטנים, מסמרים, הברגות, עבודה עם ניקוי נשק ודברים דומים לכך.גם כאן יש מספר חסרונות. מדובר על כפפות פחות מאווררות, ככה שהן פחות אידיאליות לימי הקיץ החמים. בנוסף, הכפפות מציעות פחות נוחות בטיפול של חלקים קטנים, מסמרים, הברגות, עבודה עם ניקוי נשק ודברים דומים לכך.

היכן ניתן לרכוש כפפות טקטיות?

איפה ניתן לרכוש כפפות טקטיות? ובכן, יש לא מעט מקומות מהם תוכלו לרכוש כפפות טקטיות, בין אם מדובר על הזמנה מחו"ל ובין אם מדובר על חנויות בארץ. עם זאת, יש חשיבות מאוד גבוהה למקום ממנו אתם בוחרים לקנות את הכפפות. גם כאן מדובר על רכישה מקוונת, אנחנו היינו ממליצים לכם לרכוש דרך חנויות ישראליות שמודעות לאקלים הישראלי וכמו כן, לאופן בו חיילים משתמשים באותן כפפות.

אנחנו ממליצים לקנות באופן פרונטלי את הכפפות כאשר לא מדובר על רכישה קבוצתית. בדרך הזאת תוכלו לבחור את הגודל האידיאלי לכף היד שלכם ולראות שמדובר על ספק מורשה של צה"ל וכוחות הביטחון. אפשר לראות את הסוגים השונים והדגמים השונים שהמקום מציע. המטרה שלכם היא לבחור את הכפפה הנוחה ביותר שתשמש אתכם על הצד הטוב ביותר.

מה המחיר של כפפות טקטיות?

המחיר של כפפות טקטיות משתנה בהתאם לסוג אותו אתם בוחרים, ניתן למצוא מחירים שנעים בטווח די רחב. המחירים מתחילים מכ-90 ש"ח עבור כפפות פשוטות ועד 400 ש"ח ויותר עבור כפפות מקצועיות. בזמן רכישה לגדוד או לפלוגה מסוימת ניתן למצוא הוזלה משמעותית במחיר – קנייה קבוצתית. רוב המקומות מודעים לכך שמדובר על ציוד שמתאים לחיילים ושהשכר של החיילים אינו גבוה. ערכו השוואה בין המקומות השונים ולאחר מכן תוכלו להגיע להחלטה המתאימה לכם גם מבחינה תקציבית וגם מבחינת איכות החומר.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  359 נקודות - ששוות  35.90.

עגלת קמפינג מתקפלת ...

המחיר המקורי היה: ₪439.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪359.90.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  9 נקודות - ששוות  0.90.

פאצ' דגל העדה הדרוזית

9.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  139 נקודות - ששוות  13.90.

פנס טקטי מתחבר לקסד...

139.00

ידית הסתערות באטמן ...

99.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  75 נקודות - ששוות  7.50.

מבער הלחמה NGL

75.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  26 נקודות - ששוות  2.60.

זוג סוללות cr123a מ...

26.00

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
   עדכן קופון
   בודק...