שאלות ותשובות למתגייסים

הרבה שאלות יכולות לעלות למתגייסים הצעירים. השאלות נוגעות לצו ראשון, מיונים, מבחנים ועוד הרבה שאלות. מדובר על יום גורלי במידה כזאת או אחרת, הרבה דברים שתעשו באותו היום ישפיעו על הגיוס שלכם. לכן, חשוב להגיע כמה שיותר מוכנים ליום גיוס. אצלנו באתר "מסע בטבע" תוכלו לקבל את כל המידע על הגיוס הקרב, אביזרים וציוד לצבא במחירים הוגנים ושירות אדיב. לפניכם שאלות ותשובות למתגייסים, אלו הן השאלות הפופולריות ביותר שנשאלו על ידי מלש"ב:

האם ניתן לבצע מבחן פסיכוטכני חוזר?

בצה"ל יש מקרים חריגים בהם נוכל לקבל אישור לביצוע מבחן פסיכוטכני חוזר. המקרים הם מאוד מוגבלים, כיוון שהצבא במעט מאוד מקרים מאשר אותם. מבחן פסיכוטכני עושים בצו ראשון, הוא ניתן לכל מועמד לשירות ביטחון והתוצאות הן אלו שיובילו גם לבחירת תפקיד. במקרה בו יש שינוי משמעותי בפרופיל הרפואי שלכם והמיון שלכם אינו רלוונטי כבר, אז תוכלו להגיש בקשה למבחן פסיכוטכני חוזר. במקרה אחר, אתם יכולים להגיש בקשה מנומקת למדור האבחון והמיונים בצה"ל כדי לבקש מבחן חוזר. כאשר מדובר על תשובה די מנומקת הצבא יוכל לשקול זאת לחיוב. 

כיצד ניתן לדחות/להקדים מועד זימון ללשכת הגיוס?

אפשר לומר בצורה כמעט ודאית, יותר קל לדחות גיוס מאשר להקדים גיוס. עם זאת, יש מספר כללים שחשוב למתגייסים להכיר. כדי לדחות גיוס אתם יכולים לעשות זאת במסגרת מכינה קדם צבאית, ישיבת הסדר או כל סיבה מנומקת אחרת. יש להגיש את הבקשה דרך הגורמים הרלוונטים ולפחות שלושה חודשים לפני מועד הגיוס. הדבר נכון גם להקדמת גיוס, למרות שכמעט תמיד בשביל להקדים גיוס תצטרכו לשלוח את הבקשה יותר מחצי שנה לפני מועד הגיוס. 

בשביל לדחות או להקדים את מועד זימון ללשכת הגיוס תצטרכו ליצור קשר עם לשכת הגיוס בשיחת טלפון או בדוא"ל ולבקש לשנות את המועד. כמו כן, יש אפשרות להגיש בקשה מקוונת לשינוי מועד הזימון דרך החשבון האישי. שימו לב להבדלים בין שינוי מועד זימון ללשכת גיוס לצורך גיוס ובין צו ראשון. 

מי זכאי להחזר הוצאות נסיעה בלשכת הגיוס?

מי שזכאי להחזר הוצאות נסיעה בלשכת הגיוס הם מלש"בים המתגוררים רחוק מלשכת הגיוס – מרחק שאינו אפשרי ברגל. בדרך כלל בכל שנה הצבא פועל לפי מרחק מסוים, אבל כמעט כולם זכאים כל עוד קיבלו זימון. מי שמקבל זימון להגעה ללשכת הגיוס בדרך כלל יקבל גם החזרי נסיעות. במקרה בו לא קיבלתם החזר נסיעות יש לשמור את הקבלות על הנסיעה בתחבורה ציבורית ובמעמד צו ראשון בלשכת הגיוס או לאחר מכן הגישו את הקבלות וקבלו החזרים. 

מה עושים בצו הראשון?

עליכם להגיע רעננים ככל הניתן לצו ראשון, מדובר על יום ארוך וקשה. בצו הראשון אתם תעברו מספר תחנות להערכה ומיון עתידי. תחילה, אתם מתחילים מפגישת היכרות מול הגורם הרלוונטי, הוא ינחה אתכם לאורך כל היום ויסביר לכם בפירוט כל תחנה בה תעברו. התחנות כוללות מבחנים פסיכוטכניים, המבחנים בודקים יכולות קוגניטיביות, הבנת הנקרא ואחרים. לאחר מכן תעברו ראיון אישי, שם ישאלו אתכם פרטים שאתם לא באמת צריכים להתכונן אליהם כמו מקום מגורים, להכין תרצה להתגייס ופרטים אישיים אחרים. כמו כן, תעברו בדיקות גופניות כדי לקבוע את הפרופיל שלכם ומבחני הבנת הנקרא. שימו לב שהתחנות אינן לפי סדר קבוע. במהלך היום תקבלו ארוחת בוקר וארוחת צהריים, את היום הזה תסיימו באזור אחר הצהריים. במקרה של עיכוב ואי סיום כל התחנות תקבלו זימון ליום השלמה.

האם הורים יכולים ללוות מתגייסים לצו הראשון?

התשובה היא כן. הורים יכולים ללוות את המלש"בים בצו ראשון. עם זאת, הם לא רשאים להיכנס למבחנים, ראיונות ובדיקות רפואיות אלא להמתין באזור המתנה המיועד להם. במקרים חריגים בהם יש חובה בליווי, ייתכן והחייל המיועד כן יוכל לקבל ליווי של הורים או גורם מוסמך אחר.  

אילו מסמכים יש להביא על מנת לקבל התאמות למתגייסים? 

אם יש צורך בהתאמות מיוחדות או דברים מסוימים שהצבא צריך לדעת עליכם, יש להגיע עם כל הטפסים המתאימים לכך. אם יש לכם בעיה רפואית כלשהי, הגיעו עם מסמכים רפואיים המעידים על כך. הדבר נוגע גם למסמכים רפואיים מפסיכיאטר ופסיכולוג במידת הצורך. אם יש לכם לקויות למידה, הגיעו עם טפסים המעידים על כך כדי שתוכלו לקבל הקלות במהלך המבחנים בהתאם לנדרש. את רשימת הטפסים המלאה תקבלו בצו זימון ללשכת הגיוס. חשוב להגיע עם כל הטפסים ובמקרה בו שכחתם להגיע עם טופס מסוים ניתן יהיה ליצור קשר כדי לשלוח פקס. אם לא מדובר על טופס דחוף לאותו היום, ניתן יהיה להשלים את הפרטים דרך יצירת קשר עם לשכת הגיוס.

מקווים שעזרנו לגם עם השאלות ותשובות למתגייסים חדשים. גיוס קל ונעים!

אזל המלאי

המלאי אזל

עגלת קמפינג מתקפלת ...

המחיר המקורי היה: ₪439.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪359.90.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  9 נקודות - ששוות  0.90.

פאצ' דגל העדה הדרוזית

9.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  139 נקודות - ששוות  13.90.

פנס טקטי מתחבר לקסד...

139.00

ידית הסתערות באטמן ...

99.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  75 נקודות - ששוות  7.50.

מבער הלחמה NGL

75.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  26 נקודות - ששוות  2.60.

זוג סוללות cr123a מ...

26.00

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
   עדכן קופון
   בודק...