סוגי סיכות בצהל

לכל יחידה, לכל בסיס ולכל חיל יש את המאפיינים שלו אותם ניתן לזהות בהתאם לתג היחידה ובהתאם לסיכה אותו החייל עונד. לסוג הסיכה יש אות כבוד והערכה לאותו חייל שכן עבר את המסע כדי לזכות בסיכה המיוחלת. מפקדים נוהגים להעניק את הסיכות שלהם לחיילים מצטיינים וכמו כן, יש הורים וקרובי משפחה שרק מחכים להענקת הסיכה לקרוב שלהם. ריכזנו לפניכם את כל המידע על סוגי סיכות בצהל.

כללי ענידת סיכות בצהל

כל משרת בצהל יודע שיש חוקים מאוד נוקשים בכל הנוגע לנראות החייל. עם זאת, יש מקרים בהם אתם תוכלו לענוד את הסיכה או כל דבר אחר, ועל פי התקנות כן תעמדו בחוקים של המשטרה הצבאית. אבל ענידה של פרטי לבוש לא בדרך הולמת יכולה גם לגרום לכם להראות "צעירים". ככלי ענף המשטר בצהל קובעים כי הסמל יהיה במרכז כיס שמאל (בחולצה), אלא אם כן החייל זכאי למספר סיכות נוספות. במקרים מסוימים ניתן גם לענוד את הסיכות בצד ימין (בהתאם לתנאים שציינו). בכל אופן, החייל חייב לעמוד בתקנות המקובלות בהתאם לכללי המשטרה הצבאית והמשמעת בצהל.

רשימת סוגי סיכות בצהל

סוגי סיכות בצהל – חיל הרגלים: סיכת גדוד חרב, סיכת דוכיפת, סיכת גולני, סיכת לוחם כפיר, סיכת חטיבת גבעתי, סיכת מתשאלים, סיכת כפיר (ישנה), סיכת פלחו"ד כפיר, סיכת סיירת מורן, סיכת דובדבן, סיכת פלס"ר גולני, סיכת צלפים, סיכת פלס"ר גבעתי, סיכת סיירת חרוב, סיכת גדוד שקד, סיכת קרקל, סיכת חהן גולני, סיכת עורב גולני, סיכת גדס"ר גולני, סיכת מדריך לוט"ר, סיכת מדריך קליעה, סיכת יחידת שמשון.

חיל הים: סיכת יחידת הנחתות, סיכת מ"מ קצין חיל הים, סיכת שייטת 13, סיכת חובלים, סיכת לוחם דבור, סיכת סטילן, סיכת צוללן.

חיל האוויר: סיכת מכונאי מוטס, סיכת טייסת, סיכת כנפי טיסה, סיכת זרוע אוויר, סיכת אוויוניקה, סיכת בקרת טיסה, סיכת חימוש חיל האוויר, סיכת מדריך צניחה, סיכת שלדג, סיכת מאבטח לוחם חיל האוויר, סיכת מערך טכני, סיכת מודיעין חיל האוויר, סיכת כיפת ברזל, סיכת חמש מוטס קרנף, סיכת בוגר קורס טיס, סיכת 669, סיכת מערך נ"מ, סיכת כטמ"ב זיק, סיכת קצין נ"מ, סיכת כלבן חיל האוויר, סיכת מערך מפקדים, סיכת שוחרים, סיכת טייס (כנפי טייס), סיכת בקרה אווירית.

חיל השריון והשריון סיכת מדריך נמר, סיכת נהג מבצעי, סיכת טנקיסט, סיכת נהג בט"ש, סיכת מדריך בט"ש, סיכת לוח פלס"ר 7, סיכת לוחם פלס"ר 461, סיכת חטיבה 7, סיכת קורס מח"טים, סיכת חטיבה 188, סיכת צמה, סיכת לוחם הנדסה, סמור, סיכת לוחם יהלום, סיכם לוחם אב"כ, סיכת פלס, סיכת מפעיל צמ"ה.

כללי: סיכת יחידת הכלבנים, יחס"ר רימון, סיכת תנשמת, סיירת מטכ"ל, סמצבים, סיכת מלי, עטלף, סיכת קורס מגדים, סיכת מ"מ, אריות הירדן, סיכת הגשש הבדואי, סיכת קרב מגע, סיכת אגוז.

אובדן סיכה

מה קורה במקרה בו אבדה לכם סיכת צהל? במקרים כאלה לרוב המשטרה הצבאית לא יכולה לעשות דבר, מכיוון שהיא אינה מודעת לסיכות אליהם אתם נדרשים לענוד. בכל המקרים משטרה צבאית תאכוף את החוק כאשר החייל נע עם שתי אוזניות בו זמנית, אין כומתה, החייל אינו לבוש בצורה הולמת ומקרים אחרים. עם זאת, אובדן של סיכה כן יכול להוביל לעונשים כאשר מדובר על היחידה שלכם – משמע העונש אותו תקבלו יהיה מרסר היחידה/מפקד אישי. במקרה של אובדן סיכה אתם לא צריכים להילחץ, את רוב הסיכות אם לא כולן תוכלו למצוא בחנויות שמוכרות ציוד לחיילים ולמטיילים.

לדוגמא, אם אבדה לכם סיכה תוכלו לרכוש אותה אונליין או להגיע לחנות כדי לקבל אותה באופן מיידי (מומלץ לוודא שהסיכה קיימת לפני כן). בחנויות השונות תוכלו למצוא סיכות ייחודיות כמו מצטיין בר-אור, סיכות לוחמה, סיכות לוחמי סייבר ועוד אפשרויות רבות ומגוונות.

רכישת סיכות צבאיות במכוון

יש מקרים בהם אתם תרצו לרכוש כמות גדולה של סיכות בשביל להעניק אותם לחיילים (כאות הערכה מטעם המפקד ולא כחלק מהדרישה הצהלית). במקרים כאלה אתם יכולים להתנגש מול בירוקרטיה צבאית נוקשה שלא תסכים לשחרר מספר סיכות רב אם בכלל. לכן, מפקדים רבים בוחרים לרכוש מספר סיכות צבאיות דרך אותן חנויות שנותנות שירות לחיילים. העלות של סיכות צבאיות אינו גבוה בהכרח, בדרך כלל טווח המחירים נע בין 12 ש"ח לסיכה ועד 20 ש"ח לסיכה.

דבר נוסף שיכול להוביל לרכישה של סיכות צהליות היא תחפושת. אנחנו יכולים לפגוש פעמים רבות אנשים שאינם משרתים כרגע, ובוחרים לרכוש סיכות כדי לדמות את עצמם לחיילים למטרת הצגה, תחפושות לפורים וסיבות שונות ומגוונות.

חשוב לוודא לפני הרכישה

בין אם מדובר על סיכות צבאיות ובין אם מדובר על כל רכישה אחרת לטובת הצבא, חשוב לבדוק שאותן חנויות נותנות לכם שירות עדכני. נסביר, מדי פעם הסיכות הצבאיות מתעדכות ואילו הישנות כבר לא קיימות וגם אסור לענוד אותן. כאשר אתם רוכשים סיכה, וודאו שהסיכה תואמת לסטטוס העכשווי בצבא – תוכלו לוודא זאת מול המפקדים שלכם או לראות בעצמכם בהתאם לחיילים שמשרתים אתכם. כמו כן, מקום מקצועי ייתן לכם את השירות המלא ויסביר לכם במקרים בהם הסיכות אינן רלוונטיות כבר.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  359 נקודות - ששוות  35.90.

עגלת קמפינג מתקפלת ...

המחיר המקורי היה: ₪439.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪359.90.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  9 נקודות - ששוות  0.90.

פאצ' דגל העדה הדרוזית

9.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  139 נקודות - ששוות  13.90.

פנס טקטי מתחבר לקסד...

139.00

ידית הסתערות באטמן ...

99.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  75 נקודות - ששוות  7.50.

מבער הלחמה NGL

75.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  26 נקודות - ששוות  2.60.

זוג סוללות cr123a מ...

26.00

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
   עדכן קופון
   מבצע חג שבועות
   בודק...