כל מה שצריך לדעת על שקי שינה

אם אתם תרמילאים מנוסים אתם בוודאי מבינים את החשיבות של בחירת שק שינה, ואם אתם רק עכשיו חושבים על רכישת שק שינה בפעם הראשונה, כדאי מאוד שתקראו עד הסוף. שקי שינה מאפשרים לנו לישון במקומות פתוחים או במקומות בהם אין מזרונים ומיטות. שקי שינה מכילים בתוכם עולם שלם שקשור בגדלים, טמפרטורות ותכונות נוספות. ריכזנו עבורכם את המידע המלא על שקי שינה.

מה חשוב לדעת לפני בחירת שק שינה?

דירוג טמפרטורה – הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא דירוג טמפרטורה. בכל שק שינה יש דירוג טמפרטורה שונה,

משמע עד כמה שק השינה מחמם ולאילו טמפרטורות השק מתאים. ההמלצה היא לבחור שק שינה עם דירוג נמוך קצת יותר מאשר הטמפרטורה שאתם צופים להיות בה במהלך הטיול שלכם.

סוג בידוד – סוג בידוד גם בעל השפעה גדולה בבחירה שלכם, הבחירה היא לרוב בין פוך ובין שק שינה סינתטי. לכל אחד מהדברים שציינו יש יתרונות וחסרונות האופייניים לו. חשוב להתאים את סוג הבידוד ביחס למקום בו אתם מתכוונים ללון, ואם מדובר על טיול ארוך קחו בחשבון את המקרה הקיצוני ביותר.

משקל – כמה שוקל שק השינה? אם אתם תרמילאים יש הבדל מהותי בין שק שינה ששוקל 1.5 ק"ג ובין שק שינה ששוקל 3 ק"ג, מכיוון שאתם סוחפים את השק אתכם לאורך כל היום במסעות שלכם. איכות הבידוד וחיתוך שק השינה הם הגורמים העיקריים שישפיעו על משקל שק השינה, לכן נסו להשוות בין המשקלים השונים לשקי שינה שעומדים בתנאים שלכם.

שקי שינה לפי מידות

שקי שינה מגיעים לפי מידות! רבים לא מודעים לדבר. אמנם לא מדובר על מידות מדויקות למעט מקרים חריגים, אבל יש שק שינה המיועד למבוגרים, שק שינה המיועד לנשים ושק שינה המיועד לילדים. שקי שינה למבוגרים מגיעים בגדלים רגילים וארוכים, חלק מהם יכולים להיות קצרים. שק שינה לנשים מתאים לקווי הגוף של אישה, הם בדרך כלל יהיו קצרים יותר וצרים יותר באזור הכתפיים, גם כאן ניתן לשנות את המידה בהתאם לבחירה שלכם. לבסוף, שקי שינה לילדים פשוט יהיו וריאציות קצרות וקטנות של שקי שינה למבוגרים, וכמעט תמיד זולים יותר.

תכונות נוספות של שקי שינה:

כשאתם בוחרים שקי שינה, אתם יכולים לבדוק האם לשק השינה קיימות תכונות נוספות שיכולות להיות מותאמות בדיוק לכם. ריכזנו עבורכם מספר תכונות נפוצות בשקי שינה ששווה לכם לבחון:

מכסה שק שינה – מכסה שק שינה הוא למנוע עוד רובד שמציע חום, הוא נמצא באזור הראש וניתן לחזק אותו סביב הראש. הוא דומה במראה שלו לקפוצ'ון, בחלק מהמקרים ניתן להסיר לחלוטין אותו ובמקרים נוספים הוא חלק בלתי נפרד משק השינה. מכסה שק שינה מגיע בעובי שונה, וחשוב לבדוק שהוא באמת מתאים למידות שלכם.

תכונות חוסמות – ישנם דגמים של שקי שינה שאפשר לראות לאורך הבד צינורות טיוטה שעובדים שם כדי למנוע בריחה של אוויר חם. בדרך כלל הם נמצאים בחלק העליון של שק השינה ולא תרגישו בהם בכלל. מדובר על תכונה די יעילה מפני שהיא שומרת על החום בצורה מקסימלית.

רוכסן – אין דבר יותר מבאס מלראות שהרוכסן בשק השינה תקול, ככה אנחנו בעצם נמצאים במצב חסר אונים והקור חודר לתוך שק השינה. תכונה מיוחדת ופשוטה היא כיסוי לרוכסן עצמו, ככה הוא לא מתבלה באופן טבעי וכל מה שנותר לכם לעשות הוא לשמור על עדינות בפתיחה ובסגירה.

כיסים – בדרך כלל ניתן גם לבחור בשק שינה שיש לו כיסים. אם אתם ישנים במקום פתוח או עם אנשים שאתם לא מכירים וחוששים לחפצים שלכם, יש מספר שקי שינה שיאפשרו לכם להניח את הדברים שלכם בתוך כיס הנמצא בשק השינה. בדרך כלל הכיס ממוקם על החזק בחלק העליון, הוא אינו גדול ומאפשר שמירה של פריטים קטנים.

כרית שינה – בכמה משקי השינה אפשר לקבל כרית שינה שהיא חלק משק השינה. זאת אומרת, במקום בו הראש שלכם מונח יהיה ריפוד המדמה כרית שינה. בחלק מהמקרים תוכלו לרכוש כרית שינה המיועדת לשקי שינה באופן נפרד – אבל היתרון בכרית שינה מובנית הוא שאתם לא צריכים לדאוג לאחסון שלה, אלא היא ממוקמת בתוך השק שינה באופן קבוע. שימו לב לדבר נוסף, כרית שינה יכולה להיות מאוד יעילה אבל יש לבחון האם כרית השינה גורמת לגודל שק השינה לגדול באופן משמעותי.

כיס כרית – כיס כרית היא אופציה מעולה אם לא מצאתם שק שינה עם כרית מובנית שמתאים לכם. כיס כרית יכול להיות מובנה בתוך שק השינה, ובעצם אתם צריכים לדחוף דברים כמו ביגוד לתוך כיס הכרית ובכך אתם מדמים כרית שינה. אפשר גם כאן לרכוש בנפרד כיס כרית.

בד שק שינה –זה מוצר שניתן לרכוש בנפרד, ואילו ניתן גם למצוא בחלק מהדגמים של שקי השינה. ברוב המקרים בד שק שינה סטנדרטי יהיה המעטפת החיצונית של שק השינה והוא לרוב עשוי ניילון או פוליאסטר. אם אין לכם אחד כזה, חשוב לבחור בבד שק שינה דוחה ועמיד מים ומונע ספיגה של לחות.

מילוי שק שינה

נתון חשוב נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא מהו מילוי שק השינה. יש שלושה מילויים עיקריים: מילוי פוך טבעי, מילוי סינתטי ומילוי הידרופובי. מילוי פוך טבעי הוא מילוי יחסית קל ומבודד, אך החיסרון שלו הוא מגע במים. מכיוון שאם נוצר מגע במים ייקח זמן רב על לייבוש מוחלט של שק השינה ויכולת הבידוד שלו נפגעת משמעותית. כמובן שגם הפוך סופג נוזלים ואם אתם צריכים לנוע ממקום למקום, המשקל יהיה גבוה בהרבה. מילוי פוך טבעי נחשב לעמיד לטווח הארוך, וכל עוד אתם שומרים עליו היטב הוא הבחירה הנכונה לדעתנו. מילוי סינתטי הוא מילוי מלאכותי, המילוי כולל סיבים חלולים ששומרים על בידוד גבוה. היתרון המשמעותי של מילוי סינתטי הוא שבמקרה שהשק נרטב, המילוי לא נפגע בצורה משמעותית מיכולת הבידוד שלו.

מילוי הידרופובי נחשב למילוי חדש יחסית, והוא נעשה על ידי שימוש במספר חומרים שמעניקים לו עמידות גבוהה בפני מים ורמת בידוד גבוהה יחסית. עדיין אין הרבה מידע סביב מילוי הידרופובי לטווח הארוך, ולכן הוא נחשב לשק שינה פחות מומלץ לדעתנו.

כמה עולה שק שינה?

המחיר של שקי שינה ייקבע בהתאם לכל הקריטריונים שציינו, כפי שאתם רואים יש הרבה משפיעים על מחיר שק השינה. המחירים יכולים לנוע בטווח רחב, בדרך כלל המחיר יתחיל בכ-150 ש"ח ויכול להגיע גם ל-1,500 ש"ח. כדי לעשות את הבחירה הנכונה עליכם לחשוב לטווח הארוך. אם אתם תרמילאים מנוסים ויודעים שאתם תעשו לא מעט מסעות וטיולים בהמשך, כדאי לבחור שק שינה שישרת אתכם לתקופה ארוכה. כאשר מדובר על ילדים, אנחנו ממליצים לרכוש שק שינה ששומר על חום גוף בצורה טובה מאוד, אבל בדרך כלל המחירים כאן יהיו נמוכים משמעותית.

אזל המלאי

המלאי אזל

עגלת קמפינג מתקפלת ...

המחיר המקורי היה: ₪439.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪359.90.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  9 נקודות - ששוות  0.90.

פאצ' דגל העדה הדרוזית

9.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  139 נקודות - ששוות  13.90.

פנס טקטי מתחבר לקסד...

139.00

ידית הסתערות באטמן ...

99.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  75 נקודות - ששוות  7.50.

מבער הלחמה NGL

75.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  26 נקודות - ששוות  2.60.

זוג סוללות cr123a מ...

26.00

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
   עדכן קופון
   בודק...