מהי חולצה טרמית?

אם אתם לא טיפוס של חורף, חולצה טרמית היא במיוחד בשבילכם. במקום להתכסות בשמיכות, או במקום לסבול מקור במקומות פתוחים (חיילים, אנשי ביטחון, סיורים, שמירות) אתם יכולים לפתור את הבעיה ולהקל על עצמכם בעזרת חולצה טרמית. ביגוד טרמי הוא כיום אחד מהאמצעים הטובים ביותר לחימום, במקומות פתוחים וסגורים.

מה זה ביגוד תרמי?

ביגוד תרמי הוא ביגוד שנהוג ללבוש מתחת לבגדים הרגילים. הביגוד התרמי לוכד את חום הגוף בצורה הטובה ביותר, כמו כן ביגוד תרמי מנדף זיעה כדי למנוע התקררות. אם אתם משרתים בצבא בבסיס סגור ובמקום קר (גם מדבר בלילה יכול להיות קר מאוד), תוכלו לרכוש חולצה טרמית שתשמש אתכם במהלך השירות ותשמור על חום הגוף שלכם. רבים תוהים האם בגדים תרמיים עובדים. התשובה היא כן, עיקרון העבודה של חולצה טרמית הוא מאוד פשוט, שמירה על חום גוף כדי למנוע התקררות גם במקום קרים ופתוחים. ביגוד תרמי מאפשר לנו להימנע מלבישת שכבות רבות כדי לשמור על חום הגוף. חולצות טרמיות מווסתות את הטמפרטורה מכיוון שהם צמודות לעור שלכם, זה שונה לחלוטין מלבישת מעילים.

ממה מורכבים בגדים תרמיים?

ביגוד תרמי פועל על ידי הוספת שכבה נוספת של חומר חכם ללבוש החיצוני הרגיל של מי שלובש אותו. בדרך כלל ביגוד תרמי מורכב מבד דו שכבתי כמו צמר, פליס, פוליאסטר, ניילון, משי, ספנדקס או תערובת של כותנה. בגדים אלו נועדו כדי ללכוד חום גוף מאשר בגדים חד שכבתיים. נוסף על כך, חולצה תרמית נועדה גם כדי לנדף זיעה, זאת בזכות הבד הנושם ממנו החולצה עשויה. החומרים מסייעים לביגוד התרמי לספוג את הזיעה ולהרחיק את הזיעה משטח העור, ככה ניתן להבטיח שכל מי שלובש ביגוד תרמי לא יהפוך ללח ויתקרר אף יותר.

החומר שממנו עשוי פריט לבוש ועד כמה הוא יעיל הן בלכידת חום הגוף הטבעי והן מאפשרת ספיגה של זיעה הרחק מהעור, זה מה שהופך אותו לתרמי. זאת אומרת, בעוד פריטי לבוש צמר, כותנה ואפילו משי יכולים להיחשב תרמיים במובן שהם מחממים אותך בחורף, החומרים התרמיים הטובים ביותר נוטים להיות סינתטיים. בניגוד לחומרים טבעיים מסוימים שיכולים להרגיש מגרדים או לשמור על לחות, תערובות בדים של ספנדקס, ניילון, לייקרה ופוליאסטר יכולות לספק איזון טוב בין חום, שימור חום ותכונות הוצאת לחות. זה מה שהופך פריט לבוש למצליח תרמית.

איך בוחרים חולצה טרמית?

איך בוחרים חולצה טרמית בצורה חכמה? בין אם מדובר על גופיה ובין אם מדובר על חוצה, אנחנו צריכים לעשות את בחירה הנכונה בהתאם למבנה הגוף שלנו, ובהתאם לרמת הסבל שלנו מול קור וחום. בנוסף, יש שיקולים נוספים כמו פעילות צבאית, טיולים, שליחויות ועוד מגוון רחב של אפשרויות. ישנם שלושה סוגים עיקריים של חולצות טרמיות, לפניכם ההבדלים:

 1. חולצה טרמית Lightweight – חולצה טרמית קלה מיועדת למזג אוויר קר, אבל לא קר בצורה קיצונית. חולצות תרמיות קלות מוכרות יותר לשימוש מפני זיעה ופחות מתאימות לקור קודר. אם מדובר על שימוש בזמן פעילות ספורטיבית, השימוש יהיה יעיל ואנחנו יכולים להנות מחולצה ששומרת על חום גופנו וכמו כן, לנדף זיעה.
 2. חולצה טרמית Midweight – חולצה זו היא האמצע בין חולצה טרמית קלה ובין חולצה טרמית כבדה. השימוש כאן הוא רב תכליתי, ומתאים למגוון רחב של פעילויות. חולצות אלו שומרות יותר על חום גוף מאשר מנדפות זיעה ולכן, הן מתאימות למקומות קרים, אבל עדיין לא בפני קור קיצוני. לדוגמא, אם אתם מטיילים בשטחים בזמן האביב החולצה יכולה להיות שימושית עבורכם. כמו כן, טיולים עירוניים במדינות קרות.
 3. חולצה טרמית Heavy weight – חולצה זו מיועדת לקור קיצוני, חיילים רבים משתמשים בה בשבועות שטח ובשבוע מלחמה. החולצה משולבת עם פליז בחלק הפנימי והחיצוני, חלק מהדגמים מנדפי זיעה, אבל העיקר הוא שמירה על חום גוף.

בחירת חולצה טרמית צריכה להיות מותאמת ביחס לפעילות הספורטיבית אותה אתם מבצעים. יש להבדיל בין טיולים שהם למספר ימים, ובין מסע צבאי. יש להבדיל בין טיול תיירותי באירופה ובין חופשת סקי. תמיד נעדיף לבחור חולצות גמישות ככל הניתן שאין להן תפרים או עם תפרים שטוחים. החולצה צריכה להיות צמודה לגוף, אבל ברגע שהיא גורמת לכם לאי נוחות היא לא מתאימה לכם. 

כמה עולה חולצה טרמית?

המחיר של חולצות טרמיות משתנה בטווח רחב, המחיר יכול להתחיל מ-100 ש"ח ועד 300 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לפרמטרים רבים, כמו המותג ממנו אתם רוכשים את החולצה, החנות ממנה תרכשו את החולצה הטרמית בנוסף בהתאם לסוג החולצה. בדרך כלל החולצות היקרות ביותר יהיו חולצות HeavyWeight. שימו לב שאתם רוכשים חולצה שמתאימה לכם, אתם צריכים להרגיש שהחולצה יושבת עליכם בצורה נוחה ומאפשרת לכם גמישות מלאה.

האם מומלץ לרכוש אונליין?

לרכישת חולצה טרמית אונליין יש יתרון מובהק שבא לידי ביטוי במחיר. בעוד חולצות טרמיות בחנויות פרונטליות יכולות לנוע בטווח מחירים של 150-300 ש"ח, חולצות טרמיות אונליין יכולות להיות בשיעור של כ-10% עד 20% זולות יותר מאשר בחנות. כאשר אתם רוכשים חולצה טרמית אונליין יש לוודא שהמידה מתאימה לכם ולקחת בחשבון שיקולים נוספים כמו אחריות על החולצה, מדיניות החזרת מוצרים, עלויות שילוח אם יש וכמו כן, להכיר את החברה ממנה אתם רוכשים את המוצר.

איך תדעו שמדובר על חברה אמינה? לחברות אמינות יש מוניטין חיובי, ניתן לראות ולסקור את החברה באינטרנט. בדקו מהן חוות הדעת לגבי אותה חברה, מיהם האנשים שעומדים מאחורי החברה ובאילו תחומים החברה פועלת. בבחירת חולצה טרמית נרצה לבדוק שבעלי החברה פועלים בתחום הטיולים, ובתחום הציוד הצבאי. בדרך כלל אלו שני התחומים העיקריים שמוכרים חולצות טרמיות. תוכלו גם לעיין ולבדוק אילו מותגים החברה מוכרת, בדרך כלל בין כל החברות המובילות יהיו אותם מותגים. אין זה אומר שאתם צריכים לבחור במותג בהכרח, אלא בחברה אמינה שאתם יכולים לסמוך עליה.

חולצה טרמית – היקף קנייה

בכל מקום ממנו אתם רוכשים ציוד בהיקף רחב תוכלו למצוא דיל משתלם. פעמים רבות גדודים, פלוגות או אפילו תורמים חיצוניים מעוניינים לרכוש מספר רב של חולצות בשביל חיילים או כל גורם אחר. במקרים כאלה, רוב החברות יעניקו לכם מחיר נמוך יותר לחולצה בתנאי שאתם רוכשים מספר גבוה של חולצות – יש לברר זאת מול החברה בתור התחלה. בנוסף, כאשר אתם נמצאים באתר מקצועי תוכלו לבחון האם הציוד אותו החברה מוכרת הינו ציוד טקטי מקצועי. לדוגמא, אם נכנס לאתר של מטיילים או ציוד לצבא, נוכל לראות מגוון רחב של ציוד הכולל מדים טקטיים, תרמילאות, ציוד לקמפינג ודברים נוספים אחרים. מתוך ההיצע הרחב תצטרכו למצוא את החולצה שמתאימה לכם לפי מידה ולפי שימוש, שימו לב בין הסוגים השונים.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  359 נקודות - ששוות  35.90.

עגלת קמפינג מתקפלת ...

המחיר המקורי היה: ₪439.90.המחיר הנוכחי הוא: ₪359.90.

רכשו את המוצר הזה וקבלו  9 נקודות - ששוות  0.90.

פאצ' דגל העדה הדרוזית

9.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  139 נקודות - ששוות  13.90.

פנס טקטי מתחבר לקסד...

139.00

ידית הסתערות באטמן ...

99.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  75 נקודות - ששוות  7.50.

מבער הלחמה NGL

75.00

רכשו את המוצר הזה וקבלו  26 נקודות - ששוות  2.60.

זוג סוללות cr123a מ...

26.00

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
   עדכן קופון
   בודק...